5 טיפים לשמירה על שיניים בריאות

עוד מגיל מוקדם חינכו אותנו שאם רוצים שיניים יפות ובריאות עלינו לצחצח שיניים פעמים ביום, בוקר וערב. אך האם זה מספיק? האם זה ימנע חורים, רגישות או כל בעיה אחרת? התשובה היא לא, ולכן הכנו לכם 5 טיפים מרכזיים לשמירה על שיניים בריאות, לבנות ויפות.

1. צחצוח שיניים נכון

צחצוח שיניים

כמה מפתיע, אבל לצחצוח שיניים יש השפעה הרבה יותר גדולה על בריאות השן ממה שחשבתם. בעת צחצוח חשוב לשמור על הכללים הבאים:

  • הקפידו לצחצח שיניים כל יום, פעמיים ביום. בבוקר לאחר ארוחת הבוקר, ובלילה לפני השינה.
  • בחירה נכונה של מברשת - חשוב להקפיד על שימוש במברשת שיניים רכה שלא תפגע בשן ובמשחת שיניים איכותית.
  • צחצוח הלשון - הלשון שלנו מהווה מקלט לחיידקים שבין היתר גורמים לריח רע מהפה, היפטרו מהם ע״י צחצוח של הלשון.
  • אל תפחדו להשתמש בחוט דנטלי - השתמשו בחוט דנטלי לאחר הצחצוח בכדי להפטר משאריות המזון שעלולות להתקע בין השיניים ובכך לשמור על שיניים עם מראה בריא וזה עוזר למנוע עששת.

 

2. דאגו להשתמש במי פה

מי פה

מי פה יכולים לעזור לכם למנוע דלקות חניכיים, הופעת עששת וריחות לא נעימים. יש לדאוג להשתמש במי פה המכילים פלואוריד לסיוע בשמירה על שכבת ההגנה של השן ועל בסיס השן.

3. לעיסת מסטיק

לעיסת מסטיק ללא סוכר לאחר הארוחה יכולה לסייע בלהפטר משאריות המזון שנדבקו לשיניים. בנוסף, מסטיקים ללא סוכר יכולים לסייע בשמירה על רמת חומציות תקינה.

4. אכילת פירות וירקות

שילוב פירות וירקות בתפריט יכולה לסייע רבות לשיניים. הם עשירים במים וסיבים, הם מסייעים באיזון הסוכר, ועצם העובדה שהם דורשים לעיסה ממושכת תורמת לניקיון השיניים משאריות מזון וחיידקים.

5. ביקור תקופתי אצל רופא שיניים

חשוב להקפיד על ביקור תקופתי אצל רופא השיניים שלכם, לפחות פעם בחצי שנה, בכדי לסייע באיתור וטיפול מוקדם של בעיות לפני שיחמירו ובכך למנוע בעיות עתידיות לשיניים.

נשמח לקבל אתכם במרפאתנו לבדיקה וטיפול מקיף - מרפאה בה תזכו ליחס חם והוגן, שירות מקצועי, וטיפולים במכשירים המתקדמים ביותר.

תגובות